Clădirile din Vlădești
3.847 de clădiri în Vlădești. 30 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 4
- 1920–1945
- 51
- 1946–1960
- 152
- 1961–1970
- 167
- 1971–1980
- 88
- 1981–1990
- 80
- 1991–2000
- 215
- 2001–2010
- 153
- 2011 și după
- 557
VlădeștiVâlcea
- Clădiri
- 3.847
- Cu adresă
- 2.102
- Cu anul înregistrat
- 1.467 · 38 %
- Înainte de 1978
- 30 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.701 · 44 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 9
- Suprafață construită, total (m²)
- 276.244
- Firme înregistrate
- 41
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.022
- 2 niveluri
- 470
- 3 niveluri
- 200
- 4 niveluri
- 9
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 6
Când au fost construite. 1.467 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 4 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 51 | |
| 1946–1960 | 152 | |
| 1961–1970 | 167 | |
| 1971–1980 | 88 | |
| 1981–1990 | 80 | |
| 1991–2000 | 215 | |
| 2001–2010 | 153 | |
| 2011 și după | 557 |
Câte etaje au. 1.701 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.022 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 470 | |
| 3 niveluri | 200 | |
| 4 niveluri | 9 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Trușculești I 4, Vlădești | 4 etaje |
| 2 | Principală 52, Vlădești | 4 etaje |
| 3 | Strada David 5, Vlădești | 4 etaje |
| 4 | nr. 535, Vlădești | 4 etaje |
| 5 | Aleea Primăverii I 8, Vlădești | 4 etaje |
Străzile din Vlădești. Străzile din Vlădești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 68 |
| 2 | Valea Ursului | 45 |
| 3 | Principală | 37 |
| 4 | Strada Apelor | 29 |
| 5 | Aleea Primaverii I | 28 |
| 6 | Țânțulești | 25 |
| 7 | Strada Morilor | 24 |
| 8 | Strada Priporului | 23 |
| 9 | Bogoslovești | 18 |
| 10 | Strada Dealului | 17 |
| 11 | Bercu | 16 |
| 12 | Orașel | 15 |
| 13 | Platoului | 14 |
| 14 | Crinilor | 11 |
| 15 | Principală | 11 |
| 16 | Aleea Tineretului | 10 |
| 17 | Balastierei | 10 |
| 18 | Primăverii II | 10 |
| 19 | Strada Teilor | 9 |
| 20 | Strada Progresului | 8 |
| 21 | Aleea Poiana lui Marte | 7 |
| 22 | Strada David | 7 |
| 23 | Strada Uțăști | 7 |
| 24 | Principală | 6 |
| 25 | Aleea Castanilor | 5 |
| 26 | Alee Valea lui Ioniță | 5 |
| 27 | Barajului | 5 |
| 28 | Câmpului | 5 |
| 29 | Cocorilor | 5 |
| 30 | Strada Platanilor | 5 |
Panouri solare văzute pe 6 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 1 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 6
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
- Acoperișuri verificate
- 1
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 276.244
30 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.467 · 38 %
- Înainte de 1978
- 30 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.