Clădirile din Voluntari
23.250 de clădiri în Voluntari. 15 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 31
- 1946–1960
- 200
- 1961–1970
- 386
- 1971–1980
- 609
- 1981–1990
- 806
- 1991–2000
- 902
- 2001–2010
- 1.047
- 2011 și după
- 2.455
VoluntariIlfov
- Clădiri
- 23.250
- Cu adresă
- 16.075
- Cu anul înregistrat
- 6.436 · 28 %
- Înainte de 1978
- 15 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 8.931 · 38 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 636
- Suprafață construită, total (m²)
- 3.696.171
- Firme înregistrate
- 1.685
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 4.083
- 2 niveluri
- 2.435
- 3 niveluri
- 1.777
- 4 niveluri
- 399
- 5 niveluri
- 97
- 6 niveluri
- 57
- 7 niveluri
- 16
- 8 niveluri
- 8
- 9 niveluri
- 23
- 10 sau mai multe niveluri
- 36
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 109
- Pe imagini nedatate
- 103
Când au fost construite. 6.436 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 31 | |
| 1946–1960 | 200 | |
| 1961–1970 | 386 | |
| 1971–1980 | 609 | |
| 1981–1990 | 806 | |
| 1991–2000 | 902 | |
| 2001–2010 | 1.047 | |
| 2011 și după | 2.455 |
Câte etaje au. 8.931 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 4.083 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 2.435 | |
| 3 niveluri | 1.777 | |
| 4 niveluri | 399 | |
| 5 niveluri | 97 | |
| 6 niveluri | 57 | |
| 7 niveluri | 16 | |
| 8 niveluri | 8 | |
| 9 niveluri | 23 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 36 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Șoseaua București Nord 10B, Voluntari | 13 etaje |
| 2 | Bulevardul Pipera 1/VII A, Voluntari | 13 etaje |
| 3 | Șoseaua București Nord 12, Voluntari | 13 etaje |
| 4 | Șoseaua București Nord 10A, Voluntari | 13 etaje |
| 5 | Strada Erou Iancu Nicolae 126F, Voluntari | 12 etaje |
Străzile din Voluntari. Străzile din Voluntari pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Erou Iancu Nicolae | 259 |
| 2 | Bulevardul Pipera (fosta șoseaua Pipera-Tunari) | 179 |
| 3 | Strada Matei Millo | 122 |
| 4 | Strada Emil Racoviță | 117 |
| 5 | Drumul Bisericii | 104 |
| 6 | Bulevardul Pipera | 103 |
| 7 | Șerban Cantacuzino | 94 |
| 8 | Câmpul Pipera | 68 |
| 9 | Școlii | 58 |
| 10 | Gheorghe Doja | 56 |
| 11 | Drumul Potcoavei | 53 |
| 12 | Strada Zimnicea | 48 |
| 13 | Strada Iancu de Hunedoara | 45 |
| 14 | Strada Vasile Alecsandri | 44 |
| 15 | Erou Șerban Ion | 41 |
| 16 | Cugetării | 40 |
| 17 | Jiului | 39 |
| 18 | Strada Maxim Gorki | 39 |
| 19 | Strada Tuberozelor | 38 |
| 20 | Drumul Becheanului | 36 |
| 21 | Drumul Negru | 36 |
| 22 | Bulevardul Eroilor | 35 |
| 23 | Nicolae Iorga | 35 |
| 24 | Craiovei | 33 |
| 25 | Ecaterina Teodoroiu | 33 |
| 26 | Strada Mircea Eliade | 33 |
| 27 | Ana Ipătescu | 32 |
| 28 | Drumul Potcoavei | 32 |
| 29 | Mircea Veroiu | 32 |
| 30 | Sihlea | 32 |
Panouri solare văzute pe 109 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 6 din 458 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2018, 2021 și 2022 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 109
- Pe imagini nedatate
- 103
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2018, 2021 și 2022
- Acoperișuri verificate
- 458
- Cu panouri
- 6
- Pondere
- 1 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 3.696.171
15 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 6.436 · 28 %
- Înainte de 1978
- 15 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.