Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Zalău

13.955 de clădiri în Zalău. 20 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
13
1920–1945
27
1946–1960
639
1961–1970
57
1971–1980
122
1981–1990
68
1991–2000
289
2001–2010
264
2011 și după
2.613
ZalăuSălaj
Clădiri
13.955
Cu adresă
8.353
Cu anul înregistrat
4.092 · 29 %
Înainte de 1978
20 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.139 · 37 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
147
Suprafață construită, total (m²)
2.607.343
Firme înregistrate
2.116
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.042
2 niveluri
1.719
3 niveluri
1.231
4 niveluri
80
5 niveluri
44
6 niveluri
11
7 niveluri
5
8 niveluri
3
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
4
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
126

Când au fost construite. 4.092 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
13
1920–1945
27
1946–1960
639
1961–1970
57
1971–1980
122
1981–1990
68
1991–2000
289
2001–2010
264
2011 și după
2.613

Câte etaje au. 5.139 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.042
2 niveluri
1.719
3 niveluri
1.231
4 niveluri
80
5 niveluri
44
6 niveluri
11
7 niveluri
5
8 niveluri
3
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
4

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Zalău. Străzile din Zalău pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 126 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
126
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.607.343

20 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.092 · 29 %
Înainte de 1978
20 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.