Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Botoșani

16.939 de clădiri în Botoșani. 30 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
124
1920–1945
202
1946–1960
329
1961–1970
360
1971–1980
325
1981–1990
161
1991–2000
786
2001–2010
597
2011 și după
1.390
BotoșaniRomânia
Clădiri
16.939
Cu adresă
10.741
Cu anul înregistrat
4.274 · 25 %
Înainte de 1978
30 %
Cu numărul de etaje înregistrat
4.850 · 29 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
208
Suprafață construită, total (m²)
2.578.045
Firme înregistrate
1.305
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.114
2 niveluri
1.174
3 niveluri
354
4 niveluri
97
5 niveluri
74
6 niveluri
25
7 niveluri
6
8 niveluri
1
9 niveluri
3
10 sau mai multe niveluri
2
Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
27
Pe imagini nedatate
17

Când au fost construite. 4.274 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
124
1920–1945
202
1946–1960
329
1961–1970
360
1971–1980
325
1981–1990
161
1991–2000
786
2001–2010
597
2011 și după
1.390

Câte etaje au. 4.850 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.114
2 niveluri
1.174
3 niveluri
354
4 niveluri
97
5 niveluri
74
6 niveluri
25
7 niveluri
6
8 niveluri
1
9 niveluri
3
10 sau mai multe niveluri
2

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Botoșani. Străzile din Botoșani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 27 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 10 din 488 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
27
Pe imagini nedatate
17
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
Acoperișuri verificate
488
Cu panouri
10
Pondere
2 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.578.045

30 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.274 · 25 %
Înainte de 1978
30 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.