Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Călan

5.743 de clădiri în Călan. 66 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
62
1920–1945
155
1946–1960
218
1961–1970
158
1971–1980
78
1981–1990
56
1991–2000
79
2001–2010
23
2011 și după
147
CălanHunedoara
Clădiri
5.743
Cu adresă
2.562
Cu anul înregistrat
976 · 17 %
Înainte de 1978
66 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.466 · 26 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
11
Suprafață construită, total (m²)
769.301
Firme înregistrate
73
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.119
2 niveluri
292
3 niveluri
44
4 niveluri
4
5 niveluri
4
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
2
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4

Când au fost construite. 976 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
62
1920–1945
155
1946–1960
218
1961–1970
158
1971–1980
78
1981–1990
56
1991–2000
79
2001–2010
23
2011 și după
147

Câte etaje au. 1.466 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.119
2 niveluri
292
3 niveluri
44
4 niveluri
4
5 niveluri
4
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
2

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Călan. Străzile din Călan pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
769.301

66 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
976 · 17 %
Înainte de 1978
66 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.