Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Zărnești

3.928 de clădiri în Zărnești. 43 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
1
1920–1945
27
1946–1960
133
1961–1970
96
1971–1980
143
1981–1990
113
1991–2000
216
2001–2010
32
2011 și după
36
ZărneștiVâlcea
Clădiri
3.928
Cu adresă
1.134
Cu anul înregistrat
797 · 20 %
Înainte de 1978
43 %
Cu numărul de etaje înregistrat
878 · 22 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
0
Suprafață construită, total (m²)
222.362
Firme înregistrate
10
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
742
2 niveluri
120
3 niveluri
16
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Când au fost construite. 797 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
1
1920–1945
27
1946–1960
133
1961–1970
96
1971–1980
143
1981–1990
113
1991–2000
216
2001–2010
32
2011 și după
36

Câte etaje au. 878 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
742
2 niveluri
120
3 niveluri
16
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Zărnești. Străzile din Zărnești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 23
Stradă Clădiri
1 Principală 18
2 Principală 18
3 Zărnești 18
4 Sărulești 17
5 Olărești 15
6 Broșteni 14
7 Principală 14
8 Berești 13
9 Scoruș 12
10 Principală 11
11 Principală 10
12 Șerbănești 10
13 Prunilor 9
14 Petrolului 8
15 Principală 7
16 Principală 6
17 Teiului 6
18 Valea cu Salcia 5
19 Zorilor 5
20 Salcâmilor 4
21 Cocorăl 3
22 Codrului 3
23 Stejarului 3

43 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
797 · 20 %
Înainte de 1978
43 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.